UP050CH100J-NAC
Mfr.Part #
UP050CH100J-NAC
Description
CAP CER 10PF 50V C0H AXIAL
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Multilayer :
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
C0H
Temperature Characteristics Code :
CH
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
UP050CH100J-NAC
TAIYO YUDEN UP050CH100J-NAC
10pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C Through Hole Axial
UP050CH100J-NAC Overview
Ceramic capacitor is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0H.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
UP050CH100J-NAC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with C0H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V