UP050B750K-A-B
Mfr.Part #
UP050B750K-A-B
Description
CAP CER 75PF 50V AXIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tray
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
75pF
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Tolerance :
±10%
Datasheets
UP050B750K-A-B
TAIYO YUDEN UP050B750K-A-B
75pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B750K-A-B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.This coefficient equals B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
UP050B750K-A-B Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V