UP050B471K-NAC
Mfr.Part #
UP050B471K-NAC
Description
CAP CER 470PF 50V AXIAL
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Capacitance :
470pF
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
UP050B471K-NAC
TAIYO YUDEN UP050B471K-NAC
470pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B471K-NAC Overview
This device's program size/dimension is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
UP050B471K-NAC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V