UP050B391K-KFC
Mfr.Part #
UP050B391K-KFC
Description
CAP CER 390PF 50V AXIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Capacitance :
390pF
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
UP050B391K-KFC
TAIYO YUDEN UP050B391K-KFC
390pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B391K-KFC Overview
Programs on this device are of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with B being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
UP050B391K-KFC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V