UP050B333K-KFCZ
Mfr.Part #
UP050B333K-KFCZ
Description
CAP CER 0.033UF 50V AXIAL
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
P
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Radiation Hardening :
Lead Free
Diameter :
2.2mm
Tolerance :
±10%
Published :
Datasheets
UP050B333K-KFCZ
TAIYO YUDEN UP050B333K-KFCZ
P 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B333K-KFCZ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
UP050B333K-KFCZ Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V