UP050B221K-KEC
Mfr.Part #
UP050B221K-KEC
Description
CAP CER 220PF 50V AXIAL
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
B
Multilayer :
No
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Characteristics Code :
B
Number of Terminations :
2
Datasheets
UP050B221K-KEC
TAIYO YUDEN UP050B221K-KEC
220pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B221K-KEC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is B.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
UP050B221K-KEC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V