UP050B181K-KEC
Mfr.Part #
UP050B181K-KEC
Description
CAP CER 180PF 50V AXIAL
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Datasheets
UP050B181K-KEC
TAIYO YUDEN UP050B181K-KEC
180pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B181K-KEC Overview
This device's program size/dimension is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
UP050B181K-KEC Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V