UP050B152K-NACZ
Mfr.Part #
UP050B152K-NACZ
Description
CAP CER 1500PF 50V AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Diameter :
2.2mm
Series :
P
Radiation Hardening :
GENERAL PURPOSE
Composition :
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
1500pF
Datasheets
UP050B152K-NACZ
TAIYO YUDEN UP050B152K-NACZ
P 1500pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
UP050B152K-NACZ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is B.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
UP050B152K-NACZ Features
a size/dimension of 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V