UMW1E330MDD1TP
Mfr.Part #
UMW1E330MDD1TP
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
5mm
Diameter :
6.3mm
Ripple Current @ High Frequency :
78mA @ 10kHz
Termination :
Radial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
52mA @ 120Hz
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Dielectric Material :
Aluminum
Ripple Current :
52mA
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
UMW1E330MDD1TP
Nichicon UMW1E330MDD1TP
UMW 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 52mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 2.4892mm Radial, Can