UMW1E220MDD1TE
Mfr.Part #
UMW1E220MDD1TE
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
42mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Diameter :
6.3mm
Terminal Pitch :
5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
5mm
Ripple Current :
42mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
UMW1E220MDD1TE
Nichicon UMW1E220MDD1TE
UMW 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 42mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 2.4892mm Radial, Can