UMW0J220MDD1TE
Mfr.Part #
UMW0J220MDD1TE
Description
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Ripple Current @ High Frequency :
42mA @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Lead Pitch :
1.4986mm
Ripple Current :
28mA
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Terminal Pitch :
5mm
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
5mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
Ripple Current @ Low Frequency :
28mA @ 120Hz
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Diameter :
4mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
UMW0J220MDD1TE
Nichicon UMW0J220MDD1TE
UMW 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 28mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can