UMF1V3R3MDD1TE
Mfr.Part #
UMF1V3R3MDD1TE
Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ripple Current @ Low Frequency :
25mA @ 120Hz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Impedance :
5Ohm
Dielectric Material :
Aluminum
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
50mA @ 100kHz
Radial, Can
Length :
5mm
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
HTS Code :
Ripple Current :
25mA
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
1.4986mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Diameter :
4mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
3.3μF
Polarization :
Polar
Terminal Pitch :
5mm
Datasheets
UMF1V3R3MDD1TE
Nichicon UMF1V3R3MDD1TE
UMF 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 25mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar 1.4986mm Radial, Can