ULD1E330MDD1TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ULD1E330MDD1TA
Manufacturer
Nichicon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Ripple Current @ High Frequency :
130mA @ 100kHz
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
ULD
Package / Case :
Radial, Can
Voltage - Rated :
25V
Ripple Current @ Low Frequency :
71.5mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Polarization :
Polar
Tolerance :
±20%
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
ULD1E330MDD1TA
Nichicon ULD1E330MDD1TA
ULD 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.197Dia 5.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can