UKA1H220MDD
Mfr.Part #
UKA1H220MDD
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Ripple Current @ Low Frequency :
68mA @ 120Hz
Capacitance :
22µF
Tan Delta :
0.14
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Ripple Current :
68mA
Leakage Current :
0.033mA
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
ALUMINUM (WET)
Voltage - Rated DC :
50V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
136mA @ 10kHz
Lead Pitch :
2.0066mm
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Datasheets
UKA1H220MDD
Nichicon UKA1H220MDD
UKA 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 68mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can