UKA1E220MDD
Mfr.Part #
UKA1E220MDD
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Tan Delta :
0.18
Voltage - Rated DC :
25V
Ripple Current @ High Frequency :
116mA @ 10kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
58mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
22µF
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Leakage Current :
0.0165mA
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
58mA
Lead Pitch :
2.0066mm
Datasheets
UKA1E220MDD
Nichicon UKA1E220MDD
UKA 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 58mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can