UFG2A220MPM1TD
Mfr.Part #
UFG2A220MPM1TD
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ripple Current @ High Frequency :
220mA @ 10kHz
Voltage - Rated :
100V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Ripple Current @ Low Frequency :
110mA @ 120Hz
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Ripple Current :
110mA
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
UFG2A220MPM1TD
Nichicon UFG2A220MPM1TD
UFG 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 110mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can