UBW1J330MPD1TA
Mfr.Part #
UBW1J330MPD1TA
Description
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Voltage - Rated :
63V
Life (Hours) :
1000 hours
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Dielectric Material :
Aluminum
Ripple Current @ High Frequency :
150mA @ 100kHz
Length :
11.5mm
Series :
UBW
Terminal Pitch :
5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 135°C
Ripple Current :
75mA
Capacitance :
33μF
Ripple Current @ Low Frequency :
75mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR
Published :
Impedance :
1.5Ohm
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Lead Pitch :
3.5052mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
8mm
Operating Temperature :
-55°C~135°C
Datasheets
UBW1J330MPD1TA
Nichicon UBW1J330MPD1TA
UBW 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 75mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~135°C Polar 3.5052mm Radial, Can