TYS50402R2N-10
Mfr.Part #
TYS50402R2N-10
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2.2UH 3.8A 19 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Published :
2013
Current Rating (Amps) :
3.8A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max DC Current :
3.8A
DC Resistance (DCR) :
19mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
REACH SVHC :
Unknown
Inductance :
2.2μH
Height :
4mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance Tolerance :
30%
Length :
5mm
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
3.8A
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Max Operating Temperature :
125°C
RMS Current (Irms) :
3.8A
Series :
TYS5040
Weight :
244.004346mg
Tolerance :
±30%
Current - Saturation :
4.9A
Mount :
Surface Mount
Width :
5.0038mm
Datasheets
TYS50402R2N-10
Laird - Performance Materials TYS50402R2N-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD