TYS5020100M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYS5020100M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1.55A 110MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
1.55A
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
1.7A
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Case Code (Metric) :
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Test Frequency :
100kHz
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance Tolerance :
20%
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Current Rating :
1.55A
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height :
2mm
RMS Current (Irms) :
1.55A
Published :
Inductance :
10μH
Series :
TYS5020
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
TYS5020100M-10
Laird - Performance Materials TYS5020100M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD