TYS5040150M-10
Mfr.Part #
TYS5040150M-10
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 2A 86 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
2A
Weight :
244.004346mg
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.165 4.20mm
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
15μH
HTS Code :
Height :
4mm
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Series :
TYS5040
Published :
Current Rating :
2A
DC Resistance (DCR) :
86mOhm Max
Datasheets
TYS5040150M-10
Laird - Performance Materials TYS5040150M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD