TYEH1V226F55MTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYEH1V226F55MTR
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
TYEH, Neohm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Surface Mount Land Size :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
35V
Ripple Current @ Low Frequency :
50mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ripple Current @ High Frequency :
70mA @ 10kHz
Datasheets
TYEH1V226F55MTR
TE Connectivity AMP Connectors TYEH1V226F55MTR
TYEH, Neohm 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Radial, Can - SMD