TX7500W48V56
Mfr.Part #
TX7500W48V56
Description
AC/DC CONVERTER 48V 7200W
Voltage - Input :
180V~264VAC
Operating Temperature :
-40°C~65°C With Derating
Efficiency :
92%
Series :
TX (7500W)
Current - Output (Max) :
150A
Voltage - Output 1 :
48V
Size / Dimension :
15.94Lx5.18W x 3.20 H 404.8mmx131.5mmx81.3mm
Power (Watts) :
7200W