TWW5J3R9
Mfr.Part #
TWW5J3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 5W RADIAL
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Power Rating :
5W
Resistance :
3.9Ohm
Voltage - Rated :
350V
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Height :
26.0096mm
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Pitch :
5mm
Actuator Orientation :
Vertical
Lead Diameter :
0.813 mm
Construction :
Vertical Mount
Datasheets
TWW5J3R9
Ohmite TWW5J3R9
FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Wirewound,