TWW5J3R3
Mfr.Part #
TWW5J3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 5W RADIAL
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm
Actuator Orientation :
Vertical
Lead Pitch :
5mm
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.813 mm
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±5%
Construction :
Vertical Mount
Resistance :
3.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Voltage - Rated :
350V
Height :
26.0096mm
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power Rating :
5W
Size Code :
Datasheets
TWW5J3R3
Ohmite TWW5J3R3
FIXED RESISTOR, 3.3Ohm, Wirewound,