TSF30L150C
- Mfr.Part #
- TSF30L150C
- Description
- DIODE ARRAY SCHOTT 150V ITO220AB
- Stock
- 681
- In Stock :
- 681
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C~150°C
- Current - Average Rectified (Io) :
- 15A
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- ITO-220AB
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 920mV @ 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100μA @ 150V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 150V
- Datasheets
- TSF30L150C
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab Through Hole