TSF30H200C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TSF30H200C
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet
Download
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 200V ITO220AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Reverse Leakage @ Vr :
150μA @ 200V
Reverse Current-Max :
150μA
ECCN Code :
EAR99
JEDEC-95 Code :
TO-220AB
Package / Case :
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
Additional Feature :
LOW POWER LOSS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Average Rectified (Io) :
15A
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C
Terminal Position :
Single
Number of Elements :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
3
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
200V
Application :
EFFICIENCY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Phases :
1
Output Current-Max :
15A
Diode Type :
Schottky
JESD-609 Code :
e3
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
JESD-30 Code :
R-PSFM-T3
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
920mV @ 15A
HTS Code :
Non-rep Pk Forward Current-Max :
150A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200V
Diode Element Material :
SILICON
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature (Max) :
150°C
Datasheets
TSF30H200C
Taiwan Semiconductor TSF30H200C
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C 2-Element TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab Through Hole
TSF30H200C C0G Overview
You should use a forward voltage of 150μA monitoring system, and you should never exceed the forward voltage.This device can support a maximum output voltage of 15A.
TSF30H200C C0G Features
a forward voltage of 150μA
a forward voltage of 150μA
a maximum output voltage of 15A