TSETTCSANF-20.000000
Mfr.Part #
TSETTCSANF-20.000000
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Height :
2.1082mm
Supply Voltage :
3.3V
Max Supply Current :
3.5mA
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Type :
TCXO
Operating Frequency :
20MHz
Output :
Clipped Sine Wave
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V