TSETALJANF-16.000000
Mfr.Part #
TSETALJANF-16.000000
Description
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ CMOS
Stock
924
In Stock :
924
Max Supply Current :
6mA
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
TCXO
Height :
2.1082mm
Frequency Stability :
±500ppb
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Package / Case :
10-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Strip
Frequency :
16MHz