TRR03EZPF82R5
Mfr.Part #
TRR03EZPF82R5
Description
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
82.5Ohm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
558.8μm
Working Voltage :
50V
Datasheets
TRR03EZPF82R5
ROHM Semiconductor TRR03EZPF82R5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 82.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C