TRR01MZPF2100
Mfr.Part #
TRR01MZPF2100
Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/16W 0402
Thick Film
Factory Lead Time :
8 Weeks
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
210Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TRR01MZPF2100
ROHM Semiconductor TRR01MZPF2100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 210Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C