TPV7G14B19MPN
Mfr.Part #
TPV7G14B19MPN
Base Product Number :
TPV7G
Voltage Rating :
120VAC, 200VDC
Number of Positions :
19
Current Rating (Amps) :
7.5A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
TPV7G14B19MPN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 19 Positions - Gold Olive Drab Chromate over Cadmium N (Normal) Bayonet Lock
TPV7G14B19MPN Overview
TPV7G14B19MPN Features
KPT series
TPV7G14B19MPN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
TPV7G14B19MPN Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER