TPSD476M016R0150V
Mfr.Part #
TPSD476M016R0150V
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Tolerance :
20%
Depth :
4.3mm
21 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm
Length :
7.3mm
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
16V
Height :
2.9mm