TPSD106M035H0300
Mfr.Part #
TPSD106M035H0300
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
21 Weeks
Ripple Current :
707mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TPS
Packing Method :
TR, 7 INCH
Weight :
670.01263mg
Published :
Tan Delta :
0.06
Type :
Molded
Height :
3.1mm
Pbfree Code :
No
Termination :
SMD/SMT
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Case Code (Imperial) :
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
D
Capacitance :
10μF
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Depth :
4.3mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
35V