TPSD336K025R0300
Mfr.Part #
TPSD336K025R0300
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Tantalum Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
283μA
Dielectric Material :
Tantalum
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Length :
7.3mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
D
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Polarity :
Polar
Leakage Current :
8.3μA
Packing Method :
TR, 7 INCH
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
3.1mm
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%