TPSD226K035Y0400
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TPSD226K035Y0400
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
21 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Depth :
4.3mm
Case Code (Imperial) :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated DC :
35V
Capacitance :
22µF
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Height :
3.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
ECCN Code :
EAR99
Series :
TPS
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm