TPSD226K025H0200
Mfr.Part #
TPSD226K025H0200
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
22µF
Dissipation Factor :
6 %
ECCN Code :
EAR99
Ripple Current :
866mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Depth :
4.3mm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
5.5μA
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
D
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
Type :
Molded
Height :
3.1mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-609 Code :
e0
Weight :
670.01263mg
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Mount :
Surface Mount
Tan Delta :
0.06
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
25V