TPSD107K010A0050
Mfr.Part #
TPSD107K010A0050
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Gold (Au)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
10%
Negative Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
100μF
Height :
2.9mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Factory Lead Time :
21 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
Leakage Current :
0.01mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Voltage - Rated DC :
10V
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
4.3mm