TNPV1210510KBEEA
Mfr.Part #
TNPV1210510KBEEA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/3W 1210
Series :
TNPV
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
510kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPV1210510KBEEA
Vishay / Dale TNPV1210510KBEEA
TNPV Series, Thin Film, 510kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C