TNPV0805330KBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPV0805330KBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0805 (2012 Metric) 0805 (2012M)
Datasheet
Download
Description
TNPV0805 330K 0.1% T-9 ET1 E3
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Technology :
Thin Film
Voltage Rating :
450V
Product Type :
Thin Film Resistors
Power Rating :
0.2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Number of Terminations :
2
Packaging :
MouseReel
Height :
0.45 mm
Vishay
Product Length :
2mm
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package :
Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Failure Rate :
Resistor Type :
High Voltage, Sulfur Resistant
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
1.25 mm
Product Width :
1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Qualification :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
0805 (2012M)
Length :
2 mm
Series :
TNPV e3
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Brand :
Vishay
Ratings :
AEC-Q200
RoHS :
Details
Subcategory :
Resistors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Resistance :
330 kOhms
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Datasheets
TNPV0805330KBEEA
Vishay / Dale TNPV0805330KBEEA
High Voltage, Sulfur Resistant TNPV e3 Series, Thin Film, 330 kOhms, 0.2W, 1/5W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C