TNPV0805680KBEEA
Mfr.Part #
TNPV0805680KBEEA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
TNPV0805 680K 0.1% T-9 ET1 E3
Chip Resistor - Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.45 mm
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Width :
1.25 mm
Ratings :
AEC-Q200
Length :
2 mm
Tolerance :
±0.1%
Package :
Cut Tape (CT)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Brand :
Vishay
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Subcategory :
Resistors
Mounting Style :
PCB Mount
Resistor Type :
High Voltage, Sulfur Resistant
Power Rating :
200mW
Technology :
Packaging :
MouseReel
Qualification :
AEC-Q200
Product Length :
2mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Type :
Thin Film Resistors
Series :
TNPV e3
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
450V
Product Status :
Active
Resistance :
680 kOhms
Product Width :
1.25mm
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Vishay
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Datasheets
TNPV0805680KBEEA
Vishay / Dale TNPV0805680KBEEA
High Voltage, Sulfur Resistant TNPV e3 Series, Thin Film, 680 kOhms, 0.2W, 1/5W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C