TNPV12102M13BEEN
Mfr.Part #
TNPV12102M13BEEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 2.13M OHM 0.1% 1/3W 1210
Stock
103
In Stock :
103
Resistance :
2.13MOhms
Supplier Device Package :
1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPV12102M13BEEN
Vishay / Dale TNPV12102M13BEEN
TNPV Series, Thin Film, 2.13MOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C