TNPV1206499KBXEA
Mfr.Part #
TNPV1206499KBXEA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 499 KOHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
499kOhms
Datasheets
TNPV1206499KBXEA
Vishay / Dale TNPV1206499KBXEA
TNPV Series, Thin Film, 499kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C