TNPV1206330KFHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPV1206330KFHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPV
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
330kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TNPV1206330KFHEA
Vishay / Dale TNPV1206330KFHEA
TNPV Series, Thin Film, 330kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C