TNPU12069K10BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12069K10BZEN00
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
660.4μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, 7 INCH
Resistance :
9.1kOhm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU12069K10BZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C