TNPU12069K09BZEN00
Mfr.Part #
TNPU12069K09BZEN00
Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
660.4μm
Resistance :
9.09kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay / Dale TNPU12069K09BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C