TNPU120697K6BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120697K6BZEN00
Description
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Resistance :
97.6kOhms
Vishay / Dale TNPU120697K6BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 97.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C