TNPU1206976RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206976RAZEN00
Description
RES SMD 976 OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance :
976Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Dale TNPU1206976RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 976Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C