TNPU120695K3BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120695K3BZEN00
Description
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
95.3kOhms
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Thin Film
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPU
Vishay / Dale TNPU120695K3BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 95.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C