TNPU1206953RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU1206953RAZEN00
Description
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
953Ohms
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Dale TNPU1206953RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 953Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~125°C