TNPU120693K1BZEN00
Mfr.Part #
TNPU120693K1BZEN00
Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Resistance :
93.1kOhms
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU120693K1BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C